Haber

Mehmetçik deprem bölgesinde vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerdeki arama kurtarma çalışmalarına ve vatandaşlara yardım ulaştırılmasına Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) 25 bini aşkın işçi destek veriyor.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ilk günden bu yana deprem bölgesinde görev yapan TSK, arama kurtarma çalışmalarına 25 bin 251 Mehmetçik ile vatandaşlara yardım ulaştırmak için katılıyor.

Afet müdahale çalışmalarında Kara Kuvvetleri Komutanlığının 17 bin 636, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının 3 bin 971 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının 3 bin 644 personeli görev yapıyor.

TCG İskenderun, TCG Sancaktar, TCG Bayraktar, TCG Osmangazi, TCG Heybeliada, TCG Bafra, TCG Karpaz, TCG Tarsus ve TCG Kemalreis de çalışmalara destek veriyor.

Bölgede TSK İnsani Yardım Tugayı, İstihkam Muharebe Taburları ve Deniz İstihbarat Arama Kurtarma Timleri de görev yapıyor.

Ayrıca 36 seyyar mutfak ve 4 fırın, depremzedelere 40 bin kişiye günlük sıcak yemek, 557 bin 600 koli gıda ve 501 bin 200 ekmek ulaştırıyor. TSK’nın seyyar sahra hastanesi depremzedelere de hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu