Haber

“Çocuklarınızın gelinlikli fotoğrafı varsa silin” diyen İsmailağa hatibi Hüseyin Çevik’ten skandal küfür

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG ile 29 yaşındaki Kadir İstekli’yi dini nikahlı nikah masasına oturttuğu iddianamesi kabul edildi. İlk duruşma 22 Mayıs’ta görülecek.

SOSYAL MEDYADAKİ VİDEO YAPILI OLAYLAR

Hukuki süreç devam ederken internete düşen bir video büyük infial yarattı. Cinsel istismar skandalıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İsmailağa Cemaati hatiplerinden Hüseyin Çevik’in kullandığı ifadeler yeni bir tartışmayı alevlendirecek türden.

“NOKTA NOKTAYI ANLIYORSUN ÇOCUK”

Çevik şu kelimeleri kullandı; “6 yaşında bir çocuk tasdik merasimindeki şeyle fotoğraf çekiyor,” 6 yaşında gelin oldu.” Yarın bir gün nokta nokta çocuklar kızınızı gelin sanacak, değil mi? Ne güzel bir kelime değil mi Nokta-nokta-nokta çocuğunu anladınız.

“GERÇEK İLE BOŞUN SAVAŞI KIYAMEYE KADAR DEVAM EDECEKTİR”

Youtube’da trendlere baktım bu iftira haberleri iki üç trendde ve izlenme çok düşük bu haberlerin yalan olduğunu gösteren videomuz 200 bine yakın. Her taraftan İslam’a saldırı var. Durmadılar, durmayacaklar. Doğru ve yanlışın savaşı kıyamete kadar devam edecek, tarafımızı iyi seçelim. Bakın ben o fotoğrafı çektiğimde o fotoğraflar çıkmadı. Hani aileyle görüşülmüş, ben habersizken o görüntüyü çekmiştim, ‘Orada bir şey yok, kimseye iftira atmayın’ dedim.

NE OLDU?

Yıllarca evli olduğu kişi tarafından cinsel istismara uğradığını ve 14 yaşında doğum yaptığını belirten İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG, ailesinden şikayetçi oldu. ve onun kocası. Bugün 24 yaşında olan genç bayanın 6 yaşında gelinlikle fotoğrafları da ortaya çıktı. Savcılığın olayla ilgili hazırladığı iddianamede, üç sanığın en az 27 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. Ayrıca savcı, HKG’nin eşi Kadir Willed’e cinsel saldırı suçundan ceza verilmesini istedi. Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu anda tutuksuz yargılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu