Haber

Ahmet Hakan, Talu Ailesi İle İlgili Yetkililere Seslendi: “Açıklama yapmasını Bekliyoruz”

Dolandırıcılık yaptıktan sonra yurt dışına kaçtığı iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Berfu Talu hakkında açıklama yapan gazeteci Ahmet Hakan, yetkililere seslendi.

‘Reklam’ adı altında onlarca kişiden milyonlarca TL aldıkları iddia edilen Kıvanç Talu ve Beril Talu’nun Portekiz’e kaçtığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Portekiz’e kaçmadan önce evlerinde parti veren çiftin arkadaşlarını, kuaförlerini, manikürcülerini ve hatta şoförlerini bile dolandırdığı iddia edildi. Çiftin ‘reklam işi’ adı altında ponzi sistemi kurduğu söylendi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, kara para aklamakla suçlanan Dilan ve Engin Polat çiftiyle ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamaya teşekkür etti.

Ahmet Hakan, yazısının devamında “işbirliği teklifi” olarak aldıkları 100 milyon lirayla yurt dışına kaçtıkları iddia edilen sosyal medya fenomeni Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’ya yer verdi.

Hakan bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

‘Kaçtılar, kaçacaklar, kaçıyorlar. Yırttılar, yırtacaklar, yırtıyorlar. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, söylentilere, spekülasyonlara ve tahminlere son veren bir açıklama yaptı. Bu açıklamadan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına çok teşekkür ederiz. “Artık ilgili makamların Kıvanç Talu/Beril Talu olayıyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu