Teknoloji

Yeni Mac mini Bilgisayarlar Tanıtıldı: İşte Türkiye Fiyatı

Bugün, sürpriz bir şekilde (ve aslında son 24 saattir beklendiği gibi) yeni Macbook Pro bilgisayarlar ve M2 işlemcinin gelişmiş modellerini tanıttı. Ancak şirket, bu çalışmalarının yanı sıra boyundan daha büyük işlevlere sahip yenilenen ‘Mac mini’ bilgisayarı da tanıttı.

Yeni Mac küçük serisinin temel modelleri, Apple’ın 2022’de piyasaya sürdüğü modellerdir. M2 işlemciye yer verir. Öte yandan seriye bir yeni ürün daha eklendi. M2 Pro işlemci ile Bir de modeli var. Dizinin fiyatı ise bugün yaşanan artışa rağmen yüzleri güldürmeyi başardı.

Yeni Mac küçük bilgisayarlarla tanışın:

Yeni Mac küçüktür ve önceki yılla aynı tasarıma sahiptir. Bilgisayar kompakt yapısında iki adet Thunderbolt 4, iki adet USB-A, bir adet HDMI, Gigabit Ethernet ve kulaklık girişi barındırıyor. Mac küçük, iki adede kadar ekranı destekler.

Bu yılki Mac mini’lerin en öne çıkan özelliği elbette işlemci tarafında bizleri karşılıyor. Mac Small, MacBook Air ve iPad Pro cihazlarında da bulunabilen M2 çipini barındırır.

M2 yongası, 8 çekirdekli işlemci ve 10 çekirdekli grafik işlem birimi içerir. Bu sayede cihazlar grafik performansında M1’e göre büyük bir performans artışı gösteriyor.

Sınıfının en iyisi Mac mini modelinde yepyeni M2 Pro çip bulunur. Temel çipin aksine yeni M2 Pro, 10 çekirdekli bir işlemciye ve 16 çekirdekli bir grafik işlemci birimine sahiptir.

M2 Pro’nun yer aldığı model, giriş modellerinden farklı olarak 16 GB birleşik hafıza taşıyor. Öte yandan cihazın tasarımında ve sunduğu temas noktalarında herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

M2 çipli Mac mini ile önceki yılın modeli arasındaki fark:

  • Final Cut Pro’da 2,4 kata kadar daha hızlı ProRes kod dönüştürme performansı.
  • Adobe Photoshop’ta yüzde 50’ye kadar daha hızlı filtre ve işlev performansı.
  • Resident Evil: Village’da yüzde 35’e kadar daha hızlı oynanış.

M2 Pro çipli Mac mini’nin önceki yılın modeline göre farkı:

  • Affinity Photo’da 2,5 kata kadar daha hızlı grafik performansı.
  • Final Cut Pro’da 4,2 kata kadar daha hızlı ProRes kod dönüştürme performansı.
  • Resident Evil Village’da 2,8 kata kadar daha hızlı oyun deneyimi.

Mac mini fiyatları:

modelidepolama alanıFiyat
Mac küçük M2256 GB14.499 TL
Mac küçük M2512 GB19.499 TL
Mac küçük M2 Pro512 GB31.999 TL

digorajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu