Yaşam

‘Kızılcık Şerbeti’ oyuncularından ‘Set’ açıklaması: Yazık oldu…

Show TV’de izleyiciyle buluşan ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinin başrol oyuncuları Evrim Alasya ve Barış Kılıç, Birsen Altuntaş’ın YouTube kanalına konuk oldu.

Dizide Kıvılcım karakterini canlandıran Evrim Alasya, partnerini bekletmemeye dikkat ettiğini belirtti. Alasya, “Bazı meslektaşlarımın seti saatlerce beklettiğini duyuyorum. Zaten normal hayatımda da insanları bekletmeyi sevmiyorum. Herkesin bir an önce evine dönmesini istiyorum. Biz kadın oyuncuların hazırlıkları daha uzun sürüyor.” Saç ve makyaj dahil erkeklerden daha fazla. Erkek oyuncular hayatlarını kadınları bekleyerek geçiriyor. Barış ile “Setim varsa saklarım, erkeği aramayın derim. Sanki insanlar bunu yapınca onu bir yere koyacakmış gibi bilinçli olarak bekletenler var…” dedi.

BARIŞ KILIÇ: BENİ BEKLETEN BİR OYUNCU İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR İLİŞKİ YAPAMAZIM

Dizide Ömer karakterini canlandıran Barış Kılıç da uzun vadede grubu bilinçli olarak bekleten oyuncularla çalışamayacağını söyledi. Kılıç, “Ben de çok hassasım. Beni bilinçli olarak bekleten bir oyuncuyla sürdürülebilir bir ilişki kuramam. O da benim kadar disiplinli olur, mücbir sebepler hepimizin hayatında olur. Serum aldığımız çok oldu. ve sabaha kadar işe gittim. Set beklemiyor, orada akıcı bir durum var. 200″ 300 kişi çalışıyor. Üstesinden gelemediğiniz duygular nedeniyle bilinçli olarak kendinizi orada bir yere koymak için yaptığınız şeyler utanç vericidir. Hiç hoşlanmadığım şeyler” dedi.

‘SETTE BAZI ŞARTLAR ‘HERKES BANA HİZMET ETMELİ’ DÜŞÜNCESİNE DÖNÜŞEBİLİR’

Evrim Alasya, sette kendisine gösterilen özel ilgiyi bazı oyuncuların yanlış yorumladığını belirterek, şunları söyledi:

“Bu duruma sebep olan meslektaşlarım bunu yanlış anlıyor; setteki oyuncu özel ilgi gerektiren bir ekip değil. Sonuçta biz duygularımızla çalışıyoruz. Sağlıklı bir şekilde o duyguyla hareket edebilmeniz için bazı koşullar yaratılmış.” Kostüm tasarımcısı üstünüzü düzeltiyor, üzerinde iğneli şeyler var. Ayakkabılarınızı çıkarıyorsunuz. Bunlar bir süre sonra muhtemelen ‘herkes bana hizmet etsin’ fikrine dönüşebilir. Buralar o kadar tehlikeli ki, eğer oyuncu uyanık olmazsa, ne yaptığının farkında değilse, oyunculuğun ne olduğunun farkında değilse orada sıkışıp kalır.”

sandikliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu